Skip to content Skip to footer
Hizmetlerimiz

Çevre Danışmanlığı

We make clean emotional design

Sizin için özel çözümler üretiyoruz…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 10.09.2014 tarihli, 29115 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Çevre İzin ve Lisans Yönetmelik gereği Ek-1 ve Ek-2 Listelerinde yer alan kuruluşların, bünyelerinde Çevre Yönetim Birimi kurması ya da Bakanlık tarafından yetkilendirilen Çevre Danışmanlık Firmaları ile sözleşme kapsamında çalışması gerekmektedir. 

ASİL ÇEVRE, Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilen Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesine sahip kuruluşlardandır.

Bu kapsamda ilgili yönetmeliğin Ek-1 ve Ek-2 Listelerinde yer alan tüm faaliyet konularındaki tesislere deneyimli çevre görevlisi kadrosu ile Çevre Danışmanlık hizmeti vermektedir. 
Otomotiv, Tekstil, Metal Endüstrisi, Yüzey Kaplama Endüstrisi, Gıda Endüstrisi, Tarım Endüstrisi, Atık Yönetimi, Maden, Liman gibi farklı sektörlere Çevre Danışmanlık Hizmeti vermektedir.


Çevre Danışmanlık Hizmeti kapsamında;

Firmaların çevre izinleri ve/veya çevre izin ve lisansları alınmakta, çevre ile ilgili yasal düzenlemeleri yapılmakta, aylık düzenli olarak saha çalışmaları gerçekleştirilmekte, eğitimler verilmekte, daha az doğal kaynak tüketimi ve daha az atık üretimi sağlayan çevre dostu teknolojilerin kullanıldığı çevresel projeler araştırılmakta ve geliştirilmekte dolayısıyla firmanın çevresel yönden yasalara uygun ve sürdürülebilir bir çevresel yapıya ulaşması sağlanmaktadır.